Hebrew   English   French 
מונה מבקרים : 0
 
 
 
 
Hebrew   English   French 
מונה מבקרים : 174772
 ביוגרפיה רועי ידיד

בשנים האחרונות רועי ביסס את מעמדו ככוכב בלתי מעורער בציבור הדתי. עם עשרות אלפי דיסקים שמכר מארבעת אלבומיו, להיטים שהתקבלו בצורה גורפת וזכו למאות השמעות במדיה ולמקומות ראשונים במצעדים החסידיים, רינגטונים של שיריו ולוח הופעות מלא בארץ ובחו"ל וכמובן, כסולן של הלהקה המצליחה ביותר בציבור הדתי הלא היא - 'ענבי הגפן'.

רועי נולד בעיר אשקלון בתאריך – י"ד בתשרי התשמ"א, 14/09/1980,

 

כבר בגיל הגן גילו אצלו הוריו משיכה עזה למוסיקה כאשר בשנות ביה"ס היסודי היה ה"זמיר" של ביה"ס וגם השחקן הראשי בהצגות היזומות של ביה"ס.

 

הפעם הראשונה בה עלה רועי באומץ לבמה כזמר ולא במסגרת הבית ספרית היה במסיבת בר מצווה של אחד מחבריו כאשר הגיעה "תקופת הבר מצוות".

הופעתו התקבלה בגל כזה גדול של קומפלימנטים ואז הבין רועי שבעצם זה אחד  מייעודיו הגדולים בעולם – לשיר, לרגש ולשמח.

 

בגיל 15 רועי התחיל להופיע באירועים קטנים כגון בר/ת מצוות, בריתות, מסיבות אירוסין וכד' כאשר אותו מלווה בקלידים חברו לספסל הלימודים. אך את החשיפה הגדולה שלו לעולם המוסיקה רועי קיבל בעת גיוסו לצה"ל.

 

לאחר שסיים את שנות לימודיו בישיבה התגייס רועי ל"להקת הרבנות הצבאית" בניצוחו של משה (מונה) רוזנבלום וכבר בתחילת דרכו הוגדר כסולן ראשי.

 באמצע השירות הפך למפקד הלהקה.

 

בתקופת הצבא הוא צבר ניסיון בימתי רב ואף זכה להתקרב מאוד למונה רוזנבלום ושם נחשף לראשונה למוסיקה החסידית בהתגלמותה.

 

באמצע שירותו הצבאי הצטרף רועי אל "תזמורת ענבי הגפן" ומאז ועד היום הוא משמש כסולן התזמורת.

 

לאחר השירות הצבאי למד רועי 4 שנים לימודי תואר ראשון  במכללה לחינוך גבעת וושינגטון.

 

בשנת 2003, השתתף רועי בדיסק הראשון של תזמורת ענבי הגפן כיאה לסולן התזמורת וביצע דואטים עם כמה מגדולי הזמר החסידי כדוגמת דדי גראוכר, ישי לפידות, אורי שבח ועוד. הדיסק התקבל בהצלחה רבה ואף ביסס את מעמדו של רועי כזמר חסידי .

 

מיד לאחר מכן, רועי חש שעדיין לא אמר את דברו בדרכו המוסיקלית הייחודית לו ולכן הוציא סינגל בכורה כזמר בפני עצמו הנקרא "בריאת עולם" ובו הוא מראה את סגנונו הייחודי לו שכן את הלחן לשיר הוא חיבר יחד עם חבר לישיבה ולמוסיקה.

השיר התקבל בהתרגשות ובאהדה רבה והראה לקהל את הרפרטואר העשיר של רועי כזמר חסידי וישראלי כאחד.

 

בשנת 2006, הגיע לידי רועי טקסט לשיר המדבר בין היתר על ההתנתקות המכאיבה מגוש קטיף ועל השאיפה לארץ ישראל השלימה. נועם חייט, הבעלים של תזמורת ענבי הגפן ולימים מנהלו האישי של רועי אמר מיד לרועי שעליו להלחין את השיר כדי שיוכל להוציאו כסינגל שני לתקליט בכורה שיגיע רק כשנה מאוחר יותר. רועי מיד שקד על מלאכת ההלחנה ואת העיבוד לשיר חיבר אלדד רצון, אותו חבר של רועי הנ"ל. והתוצאה, ב"ה ידועה לכולם כלהיט "את לי ארץ" ששבר את כל המוסכמות במדיה הדתית כשיר הכי מבוקש בתכניות הרדיו ושכבש את כל המצעדים והפך גם לרינגטון הכי מבוקש בקרב המאזינים. כ"כ השיר הפך להמנון של ממש בכל הגנים, בתי הספר היסודיים, הישיבות והאולפנות והסמינרים, סניפי תנועות הנוער למיניהם וכן על זה הדרך. שיר זה ביסס את מעמדו של רועי כזמר מהשורה הראשונה של זמרי המוסיקה הדתית/חרדית.

 

בשנת 2007, הוציא רועי סוף כל סוף את אלבום הבכורה שלו כאשר במקביל גם תזמורת ענבי הגפן הוציאה דיסק שני יחד עם רועי. שני הדיסקים זכו להצלחה מסחררת ונמכרו בעשרות אלפי עותקים.

 

בשנת 2010 לאחר כ 3 שנים של קצירת הפירות מאלבום הבכורה, הגיע סינגל של רועי ידיד לידי המפיק המוזיקלי נדב ביטון (עמיר בניון, מרגול, שלומי שבת, הראל מויאל, יוסי אזולאי ועוד..). לאחר ששמע נדב את השיר הוא החליט שאת הקול של רועי חייבים כולם לשמוע, ולא הוגן להשאיר אותו רק לציבור אחד...

נדב עזר לרועי להתחבר אל המקורות והשורשים התימניים שלו ולשלב אותם בתוך השירה הישראלית אחרי תקופה ארוכה של שירה חסידית כך שבפרוייקט עליו עבדו שנתיים כאשר נדב ביטון ונועם חייט הפיקו אותו, נוצרה מוסיקה בניחוח שלא היה כמותו בארץ.

שילוב נדיר של קול יפהפה ונוגע עם שירים מיוחדים שיעשו משהו לכל אדם באשר הוא חילוני או דתי, מתובלים בנגיעות של מוזיקת עולם.

הדיסק הזה הביא את רועי לכבוש עוד פסגות שכן רועי זכה לראשונה להשמעות נאות גם במדיה החילונית כגון: גל"צ, רשת ג', רדיו לב המדינה, רדיוס 100 FM ועוד ואף שירו 'נדיבים' מתוך האלבום זכה שיחברו עבורו ריקוד עם שמאוד הצליח וכך רועי נחשף לקשת רחבה יותר של קהל דתי וחילוני כאחד. 

 

כיום, בנוסף לפעילותו המוסיקלית הרחבה, נמצא רועי בעיצומו של סיבוב הופעות מיוחד ומרגש שכולל את שיריו המקוריים לצד ביצועים חדשים לקלאסיקות מוכרות, מופע מושקע בליווי 7 נגנים מהטובים בארץ ובהפקתו המוסיקלית של נדב ביטון הנ"ל.

אתם יותר ממוזמנים לפגוש את רועי בהזדמנות כזו או אחרת, אם בהופעה, אם בחתונה, אם על גלי האתר ואם סתם להנאתכם כאן באתר.

הנאה מובטחת!

*טיפ קטן: אתם מוזמנים להכיר מקרוב יותר את רועי ידיד ולבקר בחשבון הפייסבוק האישי שלו שם רועי מעלה סטטוסים מחיי היום-יום לצד קטעים שצולמו סלולרית מתוך הופעות וחתונות.
להלן הקישור:

https://www.facebook.com/roy.yadid.9

 
 
 
 
מונה מבקרים : 174772